Ergenlik Dönemi Önemli
3739 kez gösterim alındı.

Üst Başlıklar
6-9 Yaş Dönemi Çocukların Gelişim Özellikleri
Ailedeki Stres Etkenleri Ve Çocuk
Çocuğunuz İle Vakit Geçirin
Çocuk Sevgisi Ve Ailede Çocuk Eğitimi
Çocuklarımızı Eğitelim Ama Nasıl?
Delikanlıya Nasıl Davranılmalı?
Duygusal Ve Sosyal Gelişim
Ergenin Psikolojisi
Ergenle Nasıl Konuşmalı?
Ergenlik Dönemi Önemli
Kişilik Gelişimi
Ne Normal Ne Anormal?
İçerik oylama
 
 
 
ERGENLİK DÖNEMİ ÖNEMLİ

Yaratılış çevreyi kuran ;duvarların tamamlanması ve iç dekorasyonu yapmak çocuğa anne-baba ya babaya ve okula kalır. Çocukluk dönemi boyunca gelişme ve refleks ,zemin katından alın loplarının yönetimi ele aldığı daha yüksek katlara doğru çıkar .bu sürece son noktayı koymak en az 20 yıl alır ve bazen de aktif zihinli yetişkinler açısından bu iş hiç bitmeyebilir.

Çocuklar gelişiminin her aşmasında zihinsel donanıma alışmak için zamana gerek duyarlar. Donanımı ne kadar çok kullanırlarsa bu alanda o kadar rahat davranırlar ve bir sonraki kata çıkmak için üzerine basacakları temel , o ölçüde sağlam olur.

İlk öğretiminin son 3 yılı ilk temelleri pekiştirme açısından önemli bir dönemdir;çünkü zihnin üst katları ancak 11 yaşın geçilmesinden bir süre sonra doldurulmaya elverişli hale gelir. Birdenbire yeni düşünme türleri mümkünleşir,soyut ve felsefik fikirler daha çok anlaşılır bu büyüleyici yılar bu yüzden tehlikeli ve harikaları da ihtiva eder.

Kısaca ergenlikte yetişkinliğin birikimi sağlanır yetişkinliğe giden yolda bilgiler, kültür,yetenekler yerine oturur .işte bu yüzden ergenlik döneminin yeterince verimli geçmesi şarttır. Çünkü ömür boyu kullanılacak bilgi ve beceriler bu devrede adeta depo edilir. Kişilik ,neredeyse belirlenir.