Gerçek Sevgi
7828 kez gösterim alındı.

Üst Başlıklar
Annemin İksiri
Arkadaşlık
At Yavru Ve Tay
Ay Dede
Bahçemizdeki Kedi
Çiçeğim
Çocuk Neyi Nasıl Öğrenir
Dedem ve Ben
Deniz ve Kum
Denizyıldızının Öyküsü
Gerçek Bir Öykü
Gerçek Sevgi
Gökyüzü
Hayvanat Bahçesi
Koltuk Değneklerinden Koşucu Olmaya Giden Yol
Köy Ve Oyun
Köye Yolculuk
Kumru Ailesi
Kurabiye
Maniler
Minik Serçe
Ormandaki Dere
Piknik
Yanlış Anlama Anne
Yavru Fil
Zamanla Kaybettiklerimiz
İçerik oylama
 
 
 

GERÇEK SEVGİ    

   

Bebeğimi görebilir miyim dedi yeni anne. Kucağına yumuşak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor hızla arkasını döndü ve camdan bakmaya başladı. Bebeğin kulakları yoktu... Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı.    

Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okula başladı. Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu. Bu onun yaşadığı ilk büyük hayal kırıklığıydı; ağlayarak    

Büyük bir çocuk bana ucube dedi.  

 

Küçük çocuk bu kadersizliğiyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça da başarılı bir öğrenciydi. Sınıf başkanı bile olabilirdi; eğer insanların arasına karışmış olsaydı. Annesi, her zaman ona Genç insanların arasına karışmalısın diyordu, ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.    

Delikanlının babası, aile doktoruyla oğlunun sorunu ile ilgili görüştü;    

Hiçbir şey yapılamaz mı?  

 

diye sordu. Doktor    

Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir  

 

dedi. Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı. İki yıl geçti. Bir gün babası    

Hastaneye gidiyorsun oğlum, annen ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır  

 

dedi. Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan yaratıldı.    

Yeni görünümüyle psikolojisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti. Daha sonra evlendi ve diplomat oldu.    

Yıllar geçmişti, bir gün babasına gidip sordu:    

Bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım  

 

Bir şey yapabileceğini sanmıyorum dedi babası, fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil.. Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi.    

Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi. Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu. Babası yavaşça annesinin başına elini uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu.    

Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu diye fısıldadı babası . Ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi? Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir! Gerçek mutluluk gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir. Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!