Bahçemizdeki Kedi
10532 kez gösterim alındı.

Üst Başlıklar
Annemin İksiri
Arkadaşlık
At Yavru Ve Tay
Ay Dede
Bahçemizdeki Kedi
Çiçeğim
Çocuk Neyi Nasıl Öğrenir
Dedem ve Ben
Deniz ve Kum
Denizyıldızının Öyküsü
Gerçek Bir Öykü
Gerçek Sevgi
Gökyüzü
Hayvanat Bahçesi
Koltuk Değneklerinden Koşucu Olmaya Giden Yol
Köy Ve Oyun
Köye Yolculuk
Kumru Ailesi
Kurabiye
Maniler
Minik Serçe
Ormandaki Dere
Piknik
Yanlış Anlama Anne
Yavru Fil
Zamanla Kaybettiklerimiz
İçerik oylama
 
 
 
 BAHÇEMİZDEKİ KEDİ

    Merdivenden inerken bir kedi gördüm. Bana bakıyordu. Miyav miyav diyordu. Galiba karnı açtı. Anneme seslendim. "Anne kediye ne verelim?". Annem biraz süte ekmek koydu. Verdik. İştahla yedi. Mırıl mırıl etti. Çok sevindim.

    Birkaç gün geçti. Baktım bizim kedi orada gitmemiş. Bahçemizde duruyor. Sevindim. Babamda onu seviyordu. Yiyecekte veriyordu.

    Yine zaman geçti. Kediyi göremedim. Aramaya başladım. Bulamadım diye üzüldüm. Bir tek merdiven altı kalmıştı. Demir kapısı vardı. Ayaklarımın ucuna bastım. Baktım orada. Birde ne göreyim! Yanında iki küçük yavru. Birisi sarı, birisi de kahverengi. Sarı olan annesine benziyordu. O kadar şaşırdım ki. Hemen babama koştum. Bahçemizin yanı babamın dükkânı. "Baba baba koş" diye bağırdım. Babam geldi. "Ne oldu oğlum" dedi. "Kedimizin yavruları olmuş" dedim. "Evet, oğlum biliyorum" dedi. Güldü. Meğer babam biliyormuş. Kediye yiyecek almış. Güzel sütü olsun diye. Yavruları iyi beslensin diye. Babamın boynuna sarıldım. Teşekkür ettim.

    Beni bir konuda uyardı. "Oğlum yanlarına yaklaşma". "Neden baba?" dedim. Çünkü yavrularını çok korurlarmış. Bu da onları saldırgan yaparmış. Bende babama "tamam yaklaşmam" dedim. Söz verdim. Her gün uzaktan bakıyordum. Yiyeceklerini babam veriyordu.

    Uzaktan da olsa önemli değil. Onları görmekten mutluydum.

 

BANU TASLAK