At Yavru Ve Tay
16162 kez gösterim alındı.

Üst Başlıklar
İçerik oylama
 
 
 

AT VE YAVRU TAY

    Anne at kırlarda koşuyormuş. Yanında da yavrusu tay varmış. Yavru tay biraz yaramazmış. Uzaklara koşmayı çok seviyormuş. Anne at sürekli uyarıyormuş. "Yavrum uzaklaşma" diyormuş. "Daha küçüksün. Senin için orman tehlikeli" diyormuş. Yavru tay "tamam anne" diyormuş. Fazla sürmüyormuş verdiği söz. Yine gidiyormuş.

 

    Bir gün anne at tayı görememiş. Çok korkmuş. Koşarak aramaya başlamış. Dört bir yana koşuyormuş. Seslenmiş... Seslenmiş... Yanıt alamamış. Uzaklardan hafif bir ses duymuş. Koşmuş.

Sesi takip ediyormuş. Ses sanki gittikçe artıyormuş. Yaklaştıkça yavrusu olduğunu anlamış. Sevinçten ne yapacağını bilememiş. Koşmuş. Yavrusunu sevmeye başlamış. Yavru tay annecim anneciğim diyormuş. Bir de bakmış ayağı yaralı. Ayağı tuzağa takılmış. Bu bir avcı tuzağıymış. Hemen yavrusuna yardım etmiş. Ayağını tuzaktan kurtarmış. Yarasını ağzıyla temizlemiş. "İyi olacaksın yavrum" demiş.

    Yavru tay çok üzgünmüş. "Annecim sözümü tutmadım. Seni dinlemedim. Bak başıma ne geldi. Sen haklıydın. Etrafı tanımıyormuşum. Bir daha yanından ayrılmayacağım" demiş. Ve başını annesine yaslamış. Bu yaşananlar ona ders olmuş.

 

BANU TASLAK