Köye Yolculuk
6590 kez gösterim alındı.

Üst Başlıklar
Annemin İksiri
Arkadaşlık
At Yavru Ve Tay
Ay Dede
Bahçemizdeki Kedi
Çiçeğim
Çocuk Neyi Nasıl Öğrenir
Dedem ve Ben
Deniz ve Kum
Denizyıldızının Öyküsü
Gerçek Bir Öykü
Gerçek Sevgi
Gökyüzü
Hayvanat Bahçesi
Koltuk Değneklerinden Koşucu Olmaya Giden Yol
Köy Ve Oyun
Köye Yolculuk
Kumru Ailesi
Kurabiye
Maniler
Minik Serçe
Ormandaki Dere
Piknik
Yanlış Anlama Anne
Yavru Fil
Zamanla Kaybettiklerimiz
İçerik oylama
 
 
 

KÖYE YOLCULUK

    Kurban Bayramı yaklaştı. Çok heyecanlıydım. Hazırlıklar başladı. Köye gidiyorduk. Bayramı köyde geçirecektik. Herkeste tatlı bir telaş.

    Günler geçti. Yolculuk günü geldi çattı. Eşyaları arabaya yükledik. Yanımıza yolluk hazırladık. Su aldık, meyve aldık, çeşitli yiyecekler aldık. Arabaya yerleştik. Babam şoför koltuğuna yerleşti. Annem de onun yanına. Ben ve ablam arka da oturduk. Yola çıktık. Arabanın hostesi annemdi. Ona böyle şaka yapıyorduk. Çünkü yiyecek servisini o yapıyordu. O da bize "hayırlı yolculuklar efendim " diyordu. Sonrada "hostesiniz emrinizdedir" diye şaka yapıyordu. Hepimiz gülüyorduk. Köye yolculuğu çok seviyorduk. Çok eğlenceli geçiyordu.

    Evler dikkatimi çekti. Bahçeli bahçesiz. Küçük büyük. Boyalı boyasız. Çeşit çeşit ağaçlar. Yeşili, turuncusu, kırmızı yapraklısı. Tabi yapraksızı da. Güzel güzel ağaçlar vardı. Ağaçlardan biri farklıydı. Yoksa bana mı öyle geldi. Adını babama sordum. "Salkım söğüt" dedi. Dalları aşağı doğruydu. Yaz kış yapraklarını dökmüyordu. Bunları babam söyledi. Yeşilinin tonu da çok güzeldi. Köye yaklaştıkça salkım söğütler artıyordu. Gökyüzü de masmavi görünüyordu. Her yer renk renkti. Tarlalarda dikkatimi çekiyordu. Renkleri de farklıydı, şekilleri de. Pek hayvan göremedim. Kıştı, ondan sanırım. Sadece bir kaç at. Uçan bir kaç kuş. Bir ara acıktım. Yolculukta yemek yemekte güzeldi. Yemekler de güzeldi. Mutluluktan mı bilemiyorum.

    Köyümüzü çok seviyordum. Orada çok mutlu oluyordum. Yolculuklar çok güzel geçiyordu. Çok da sabırsızlıkla. Bu yolculuk senenin bütün zorluğuna değiyordu.

 

BANU TASLAK