Masal Tekerlemeleri
50469 kez gösterim alındı.

Masal Tekerlemeleri
 
Üst Başlıklar
İçerik oylama
MASAL TEKERLEMELERİ
 
 
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ 1
 

Bir varmış bir yokmuş. Evvel za­man içinde, kalbur saman içinde, keçiler berber iken, develer tellal iken, mandalar hamal iken, horoz­lar imam iken.. Ben dedemin beşi­ğini, tıngır mıngır sallar iken. Anam kaptı yarmayı, ben kavradım sarma­yı-Anam dedi bırak sarmayı.. Ben dedim, sen de bırak yarma­yı. Anam bı­raktı yarmayı.. Fırladım kaçtım anahtar deliğin­den. Gittim, git­tim.. Tam altı ay yürü­düm.. Arkama bir baktım ki ne göre­yim? Bir karış yol gitmişim. Neyse tekrar başladım yürümeye, bu kez, bir altı ay daha gittim. Bir kulak ver­dim ki, tellallar bağırıyor. "Kırk ka­zan keşkekle kırk kazan yoğurdu kim yiyecek?" diye. Hemen eve git­tim. Bir kavak ağacı vardı, kırk kişi tuttum yontturdum; kırk kişi tuttum oydurdum. Bir kepçe yaptırdım. Omuzladım kaldırdım, dizlerimi dal­dırdım.. Kırk kazan keşkekle kırk ka­zan yoğurdu, o kepçeye aldırdım. Öyle bir yuttum ki, dudaklarımın bi­le haberi olmadı..

Neyse ayrıldım oradan. Gittim gittim, bir memlekete vardım. Bir kahveye girdim. Baktım hepsinin gözleri parlıyor. Gözleriniz neden parlıyor öyle? dedim. Evlendik de ondan, dediler. Beni de evlendirin dedim, olur dediler.

Aldılar bana bir kız. Boyunu sor­san minare kadar, gözleri lokma ta­vası, memeleri un çuvalı kadar. Sü­mükleri sarkar, görenler korkar.. Al-lahım yandım dedim beni kurtar.. Kaç bakalım kaçmaz mısın.. Git ba­kalım gitmez misin. İndim sarayın bahçesine. Baktım ki çiçekçiler çiçek, gülcüler gül aşılıyor. Haşlama-cılar haşlama haşlıyor.. Susun! Ma­salcı masala başlıyor.

 
 

 

Bu bölüme ulaşabileceğiniz anahtar kelimeler

masal tekerlemeleri, masal tekerleme, masal tekerlemeler, masallar tekerlemeler, bilmece tekerleme masal, en güzel masal tekerlemeleri, güzel masal tekerlemeleri, kısa masal tekerlemeleri, masal ve tekerleme, masal ve tekerlemeler, masallar ve tekerlemeler, masal tekerlemeleri, masal tekerlemesi, masal tekerlemeler, masal tekerleme, masal tekerlemelerı, ilköğretim tekerleme fikra masal, masallar tekerlemeleri, "masal tekerlemeleri", ilkokuma yazma masal tekerlemeleri, masal ve tekerlemeler, çeşitli masal tekerlemeleri, tekerleme masalları, masal tekerlemeleri", masallar ve tekerlemeler, ilköğretim tekerlemeleri, masal tekerlemeleri, masal tekerlemeleri!, tekerleme ve masallar, masalın tekerlemeleri, çocuk tekerlemeleri, maşal tekerlemeleri, bir varmış bir yokmus tekerlemeleri, tekerleme masalı, evvel zaman içinde tekerlemeler, ilkokuma masalları, masal ile tekerlemeleri, masallarda tekerlemeler, ''masal tekerlemeleri'', bir varmış bir yokmuş gibi masal tekerlemeleri, masal öncesi tekerlemeler, masallarda tekerlemeleri, bir varmış bir yokmuş. evvel za­man içinde, kalbur saman içinde, keçiler berber iken, develer tellal iken, mandalar hamal iken, horoz­lar imam iken.., develer tellal iken gibi hikâye tekerlemeleri, masal + tekerlemeleri, masal iken, masal tekerlemeleri burada, masal tekerlemeleri oku, 'masal tekerlemeleri', bir varmış bir yokmuş masal tekerlemeleri, bır varmıs bır yokmus tekerleme, en güzel masal tekerlemeleri, masal tekerlemeleri bir varmış bir yokmuş........, masal yazmak ıcın tekerlemeler, masala başlarken kullanılan tekerlemeler, masala başlarken tekerleme, masala tekerlemeleri, .masal tekerlemeleri, bir varmış bir yokmuş tekerlemeleri, eğitim tekerlemeler, eğitim tekerlemeleri, hikaye bir varmış bir yokmuş manileri, masal başlarken tekerlemeler,masal tekerlemeleri rehberliği, masal tekerlemeleri., masal ve tekerlemeleri, masal,da tekerlemeleri, masala ilk başlarken tekerlemeler, masallar başlarken tekerlemeler,tekerleme masal, tekerleme masallar, tekerlemeler evvel zaman içinde, çocuklar için tekerlemeler